Dr. Gunvant Oswal


G Terapi (Neuro G) Tıbbı’nın kurucusudur. Pune Üniversitesi, Bütüncül Tıp (Integrative Medicine) bölümünden mezun olmuştur ve 40 yıldan uzun bir süredir nörolojik hastalıklar ve kronik durumlar üzerinde araştırma ve tedavi yapmaktadır. Araştırmaları pek çok uluslararası bilimsel konferansta ve uluslararası medyada sunulmuştur.

G-TerapiNedir?

Farmakope onaylı bitkisel homepatik ilaçların ve biyokimyasal tuzların bir kombinasyonudur. ABD, İngiltere, Hindistan, Çin, Suudi Arabistan, Nijerya, Kenya, Meksika, Kanada, B.A.E. Avustralya, Singapur, Japonya, Almanya, Fransa, İsvçire ve başka pek çok ülkeden 10,000’in üzerinde hasta G Terapi ile gelişim göstermiştir. Çeşitli nörolojik hastalıklar üzerinde, EEG ve NCV ile objektif olarak kanıtlanan klinik iyileşmeler belgelenmiş ve tıp konferanslarında ve uluslararası medyada sunulmuştur.

G Terapi, Otizm, Cerebral Palsi, Down Sendromu, ADHD, Zeka Geriliği, Konuşma Bozuklukları, Bilişsel Bozukluklar, Hareket Bozuklukları, Depresyon ve Duygu Durumu Bozuklukları dahil olmak üzere pek çok Nörolojik Hastalığın ve Gelişim Bozukluğu’nun tedavisinde kullanılan öncü bir tıbbi tedavidir.

Bugün bu tür hastalar için konuşma terapisi, davranış terapisi, ergo terapi, danışmanlık, konvülsiyon ve istemsiz hareketler için semptomatik ilaç tedavisi ve düzeltici önlem olarak ameliyat vb yardımcı teknikler kullanılır. Şu ana kadar beynin yüksek kortikal fonksiyonlarını ve motor fonksiyonlarını iyileştirebilecek bir ilaç tedavisi bulunamamıştır. G Terapi bu alanlarda, hastaların %70’inde önemli gelişmeler sağlamıştır.

G Terapi tıpta bütünsel bir yaklaşım üzerine kuruludur ve Ayurveda ve Nörofizyoloji’nin temel prensiplerinden iç görüler edinmiştir. G Terapi’de araştırma Dr. Gunvant Oswal ve Dr. Pooja Upasani tarafından yürütülmektedir.

 G Terapi’nin önemli bazı özellikleri şunlardır:

G Terapi, hastaların en az %70’inde, modern tıbbın geri dönüşü olmadığını düşündüğü durumlarda, bir veya daha fazla parametrede pozitif sonuçlar getirmiştir.

Her hasta için gerekli tedavi farklı olabilir ve ilaçlar hasta durumunun uzman ekipler tarafından detaylı analizinden sonra reçete edilir.

Geçtiğimiz 15 yıl içerisinde, 10,000 hasta ile olan deneyim ve Hindistan, ABD ve İngiltere’de yapılan laboratuvar çalışmalarından sonra tamamen güvenli bir tedavi yöntemi olduğu kanıtlanmıştır. 

Ayrıca, homeopati son derece güvenli bir tıp yöntemi olarak kabul edilmektedir.

G Terapi (NeuroG) ilacı dışında, hastalara ve velilerine ergoterapi, temel rahatlatıcı nefes teknikleri, beslenme önerileri konusunda danışmanlık vermektedir ve müzik terapi, kraniyosakral terapiden bazı öneriler sunmaktadır. Bütün bunlar bütünsel tamamlayıcı tıp bilgeliğinden gelen iç görülerdir.

 DR. Oswal ve G Terapi hakkında videoları izlemek için tıklayın.

Dünyaca ünlü bölge ve kişilere ulaşmanız konusunda kendi deneyimlerimizi damıtarak size yolculuğunuzda ruhsal rehberlik yapıyor ve kendi sürecinizi başarılı bir şekilde geçirmenize yardımcı oluyoruz.


Dr. Oswal Röportajını okumak için tıklayın.

İletişim

Şükrüpaşa Mahallesi Arda Caddesi Karabıçak Residance F Blok - Giriş Kat No: 5 - 6 Edirne / Türkiye

Tel - Faks : +90 284 225 34 22
Mail : bilgi@carpediemgelisim.com