Etkinlikler & Atölye Çalışmaları

28 Ocak 2017 Cumartesi günü 13:00 - 16:30 saatleri arasında Çocuklar için Karmadan Arınma Semineri 

Her ne kadar çocuklarımızın stres olmalarını istemiyorsak da, sistem şimdilik -maalesef- böyle olduğu için onları bütün bu sınavlara hazırlıyoruz! (Işık Çağı Çocukları verimli olmayan sistemleri değiştirmekteler ama henüz sonuçlarını göremiyoruz…). Bu süreçte doğal olarak çocuklarımızın mümkün olduğunca başarılı olmasını istiyoruz. 


Bu doğrultuda, Çocuklar İçin Karmadan Arınma seminerini yapacağız çünkü;

• Çocuğunuz çalıştığı halde başarılı olamıyor,

• Uğraştığı halde dikkatini toparlayamıyor,

• Sınavlarda başarısız olacağı için çok korkuyor,

• Panik ve anksiyete hissedip, çok fazla heyecanlanıyor,

• Bu gibi problemler ve korkular belki de daha önce yoktu ama birden başladı,

• Ailede aynı tip problemleri yaşayanlar veya yaşamış olanlar var veya vardı,

• Problemler giderek şiddetleniyor,

ise, çocuğun problemleri karmik olabilir.

"Karma öyle bir sistemdir ki sadece çocuğa / kişiye ait olmayabilir (!). Yetişkinlerin katılımı (anne veya baba veya anneanne, eğitimci, danışman… vb.) için hazırlanmış bu seminerde bu sebepten özellikle aile ve atalardaki bu tip karmik birikimlere odaklanacağız. Bu çalışmayla, çocuğunuzun geleceğindeki ve aynı zamanda da ileride sahip olmayı planladığınız çocuğunuzun karmalarını da temizleyebileceksiniz.

Karma temizliğinde geçmiş yaşamların tek tek hatırlanması gerekmez. "Problemli Temalar" bulunarak karmalardan arındırıldığınız için, bu çalışma çabuk ve kolay bir şekilde geçmişte yaratılan yüklerden arınmanızı sağlar.


Eğer benzer problemleri bir yetişkin olarak siz de yaşıyorsanız, çocuğunuz olsun olmasın siz de seminerimizden faydalanacaksınız… Çalışmamızda çeşitli karma arındırma tekniklerini kullanacak ve karmaları bir daha oluşmamak üzere temizleyeceğiz.04 Şubat 2017 Cumartesi günü saat 11:00'de Esra Göçek ile İçgüdüsel Resim Çalışması


İçsel Işığını Resmet 

Günlük yaşam, iş hayatı, özel hayat, hızlı ritm, bu yaşamların bireylerden beklentileri, kişileri fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak etkiliyor. Bu beklentiler, kişilerin geçmişlerinden getirdikleri ve bu birikenlerin üzerlerinde yarattığı etkiyi, stresi nasıl azaltır ve kişiler kendilerini nasıl daha iyi, bütün, dengede, tatmin ve yaşam dolu hissederler soruları bu yaşamın ihtiyaçları ve gerekliliği olarak karşımıza çıkıyor. 

İçgüdüsel Resim çalışmaları tüm yaşamınıza, yeni bir canlılık, yeni bir renk, yeni bir nefes getirerek bu konuda kişilerin üzerinde birikmiş olan ruhsal, zihinsel, duygusal yüklerin hafiflemesinde ve yaşam enerjine dönüşmesi destek veriyor. 

Yarım günlük çalışma: 

- Sabah giriş ve tanışma

İçgüdüsel Resim Tanıtımı

Ruhsal fiziksel zihinsel ve duygusal dengelenme , iyileşme için enerji çalışmaları İçgüdüsel Resim Çalışması

Öğle arası

Ruhsal fiziksel zihinsel ve duygusal dengelenme , iyileşme için enerji çalışmaları İçgüdüsel Resim Çalışması

Paylaşım ve kapanış 

4-5 saat

En fazla 8 kişilik grup ile çalışma tüm malzemeler çalışmaya dahil 

İçgüdüsel Resim Nedir: 

Rengarenk boyalarla kişilerin kendilerini yargısız bir ortamda ifade ederken yaratıcılıklarının, iç dünyalarının ve özlerinin keşfine çıkacakları bir süreç çalışmasıdır.
Bu çalışma kişilerin resim yaparak kendilerini ifade ettikleri, yaratıcılıklarını hiçbir kaygı hissetmeden dışa vurdukları, içlerindeki gerçek pırıltının, ışığın cessurca parıldamasını, renklere, formlara, şekillere dönüşmesine izin verdikleri bir çalışmadır. Ve tüm bunları yaparken kişiler resim yapma süreci içerisinde içsel olarak özgürleşecekleri ve hafifleyecekleri; kendi öz benliklerine her seferinde daha da yaklaşacakları; gerçek benliklerini yaşamaktan onları alıkoyan, onlara artık hizmet etmeyen duyguları, inanç sistemlerini, yargılayan iç sesleri boyalarlarla kağıtlara aktaracakları, fırça darbeleriyle yaratıcılığa dönüştürecekleri yargısız bir ortamda çalışacaklar. 

İçgüdüsel Resim Çalışmaları resim tekniklerinin öğretileceği bir çalışma değildir. Bu çalışmalarda resmin son hali değil, resim yaratım süreci kişilerin deneyimi olacaktır. Bu süreçte kişiler kendi içlerindeki yaratıcı, iyileştirici, özgürleştirici enerjiyle ve güçle temas ettikleri içsel bir yolculukta olacaklar.

Bu çalışma, kişilerin derin dinlenmelerine, uyum ve yaratıcı doğalarını özgürce ifade etmelerine ve kendi özlerinle bağlantı kurmalarına ve yüklerini hafifletmelerine destek verir.

Amaç ve Kazanım 

-  Kişilerin birikmiş olan bedensel, zihinsel, duygusal gerginliğinin hafiflemesi 

-  İçlerindeki onları yargılayan, eleştiren sesleri farkına varıp, onlarla etkili şekilde 

başa çıkma becerilerini geliştirmeleri 

-  Hayattan daha fazla zevk alma 

-  İçsel canlılığın artışı 

-  Tutkuların keşfi kendini daha canlı ve hayat dolu hissetme 

-  Hayatta kendini daha özgür, cesur ve otantik ifade etme 

-  Özel ve iş hayatında yaratıcılığın ve yaratıcı ifadenin artması 

-  Hayat görüşünde netleşme ve kararlılığın artışı 

-  Yapabilme ve uygulayabilme becerilerinde artış 

-  Artan neşe ve huzur duygusu 

-  İç seslerine sezgilerine güvende artış 

-  İçsel gücünü güvenle kabul ve uygulama 

-  Özgüven artışı 


Esra Göçek İçgüdüsel ve Dışavurumcu Resim Eğitmeni 

Alman Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Mezunudur. IBM Türkiye'de 10 senelik deneyim sonrası resim ve sanata olan ilgisi onu bir atölye açarak, eğitmenler eşliğinde dışavurumcu resimler yapmaya ve karma sergiler açmaya yönlendirdi.
Psikolojiye olan ilgisi sonucu ISRAGIC Gestalt Terapi, Transaksiyonel Terapi ve Danimarka'da Sanat Terapisi Eğitimlerine katıldı. 

Bu çalışmaların etkisi ile iki terapist ortak ile birlikte Türkiye'de Sanatın ve Psikoloji'nin birleşmesine öncülük ederek İsrail, Belçika, ABD'den gelen hocalardan oluşan bir ekiple Türkiye'deki ilk Dışavurumcu Sanat Terapisi Eğitimi'ni organize etti ve bu eğitime katıldı.
Emf Dengeleme Tekniği Uygulayıcılığı ve Hocalığı, Reconnection Enerji Tekniği Uygulayıcılığı eğitimlerini aldı ve uyguladı. 


ABD'de İçgüdüsel ve Dışavurumcu Resim Eğitmenliği eğitimini aldıktan sonra İçgüdüsel Resim süreçleri üzerine grup çalışmalarına başladı.
Halen resim yapmaya, karma sergiler açmaya, gruplarla içgüdüsel resim çalışmalarına devam etmektedir. Hayat amacı kişilere kendi içlerindeki iyileştiren güçlerine açılmaları için yargısız bir ortam sağlayıp bu süreçte onları desteklemektir. 


Saba Deniz Uzun

Kurumsal & Bireysel Kolaylaştırıcı

1977 yılında Edirne’de doğmuştur. Ailesinin inşaatçı olmasından dolayı büyük hayali olan Edebiyat öğretmenliğini kazandığı halde gidemeyip Trakya Üniversitesinde İnşaat Eğitimi almıştır. İstediğini yapamamanın üzüntüsünün bir gün mucizevi şekilde en sevdiği işi ona getireceğini o anda bilememiştir. 2003 yılında okuduğu bir kişisel gelişim kitabının arkasına düşüp gerçekten yaşamın istediğimiz gibi değiştirilip yaşanabileceğini deneyimlemek için yola çıkmıştır. Çıktığı bu yolda yaşadığı her şeyin, kendinden, aile genetiğinden, bilinçaltı kalıplarından olduğunu fark edip yaşamına bu bilgileri güzellik gerçeklik olarak geçirdikten sonra deneyimlerini ve aldığı eğitimleri insanlarla paylaşmayı seçmiştir.

Carpe Diem Gelişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezinin kurucusudur. Dr. Mehmet ZARARSIZOĞLU liderliğinde ki Sistem Dizimleri Enstitüsü ve Peter Levin Akademi Somatik Deneyimleme(Beden Travma Terapi) eğitiminden mezun olmuştur. Sistem Dizimi ve Somatik Deneyimleme Uzman Uygulayıcısı olarak çalışmaktadır. Oğlu Çağatay’ın yaşadığı doğum travması ile beyninin hasar görerek engelli olması sonucunda yaşadıkları süreç ve deneyimlerini engellilere ve engelli ailelerine aktardığı Çağatay’ın Şifa Yolu blogunu hazırlamıştır. Daha sonra yazdığı blog kitaba dönüşmüş ve MUCİZENİN DOĞUMU kitabını insanlığın hizmetine sunmuştur. Oğlunun doğumdan sonra göremeyen gözlerinin açılıp, görmeye başlaması mucizesini yaşamasına kanal olan Brezilyalı şifası Joao de Deus (John of God) organizasyon ve turlarına dönem dönem bizzat katılıp hizmet vermektedir, John of God yetkili Casa rehberidir. Beyin sorunları ile ilgili dünyada öncü olan özel homeopatik kürler ile serebral palsi, ms, down sendromu, felci, dikkat eksikliği, hiperaktivite, otizm ve diğer beyin rahatsızlıklarına çalışan Dr.Oswal liderliğindeki G Terapi’nin, organizasyon ortağı Fatih Keçelioğlu ile Türkiye temsilciliğini yapmaktadır, Türkiye’nin doğa harikası bölgelerinde derinleşme kampları gerçekleştirmektedir.sabadenizuzun.com adresinden yaşama dair kişisel bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktadır. Halen kurumsal ve bireysel danışmanlık hizmetlerine devam edip, Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümünde okumaktadır. Dr. İsmail Uzun’un eşi, Elif Naz ve Çağatay’ın annesidir.


Aldığı bazı eğitimler:

R.ŞANAL’dan, Kuantum Düşünce Tekniği uygulayıcı eğitimleri

R. ŞANAL ve Zeynep AKER’den Kuantum Yaşam Koçluğu

Yurdaay Onaran’dan Kurumsal Eğitimler

Duran TÜRKOĞLU’ndan Kuantum Dokunuş

Aslı Hatice ARUSAN’dan NLP eğitimleri, Kurumsal Koçluk

Öğrenci Koçluğu, Dehanın Okulu ve Hızlı Okuma Eğitimleri

Yurdaay Onaran’dan NLP eğitimleri

Işık ELÇİ’den Rehber Rüyalar

Yasemin EREN’den Reiki I, II, III eğitimleri

Nicole PİERRE’den TA101 (TRANSAKSİYONEL ANALİZ) eğitimi

Mustafa KARTAL’dan Nefes Eğitimi

İpek Mcauley’den Refleksoloji eğitimi

Fatma CAN’dan E.F.T. (Emotional Freedom Techniques) eğitimi

Öner DÖŞER’den Astroloji Eğitimi

Tuba Küçükaksu’dan Deeksha (Onenness Blessing) Uygulayıcılık Eğitimi

Dokuz Eylül Üniversitesi (DESEM) Eğitici Eğitimi Programı

Filiz BAŞTÜZEL’den Acsess Bars Uygulayıcılık Eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Masaj Uygulayıcılık Eğitimi almıştır.

Hindistan Birlik Üniversitesi (India Oneness Univiersity)’nde derinleşme sürecine girmiştir.

Psikologlar ve Psikiyatristler derneğinden “Temel Psikoloji Eğitimi ve Genel Psikoloji” almıştır.

Mehmet BAŞKAK’dan ileri derece Hipnoz Eğitimi almıştır.

TSDE – EURASYS Dr. Wilfred Nelles ve Psikoterapist Heinrich Breuer’den Sistem – Sistem Dizilimi eğitimi
almıştır.

Gunthard Weber’den Şirket Organizasyonu Eğitimi almıştır.

Hoopono’pono (Öz Benlik) Eğitimi Dr. Ihalakala Hew Len, Dr. Hunter Beomont Dizimlerde Zaman, Mekan ve Gerçek: Psikoterapide Yeni Paradigmalar, Stephan Hausner’den Hastalık ve Semptom Dizimleri, Dr. ALBRECHT MAHR ile “Etnik ve Politik Dizimler”, Francois Beausoleil’den Suçlamadan Yaşamak Eğitimi, Aykut Atasay’dan Empatinin Gücü Eğitimi almıştır.

Hümeyra Tümer ve Sanem Özcan’dan Thetha Healing Eğitimleri almıştır.

Nalan ve Nicolas Lecerf’den üç yılı aşkın süredir Hermetik eğitimler almaktadır.


Verdiği bazı kurumsal eğitimler:

Ocak 2011 Kırklareli Belediye Başkanlığı’nda Hipnozla Kaliteli Yaşam Eğitimi

Mart 2011 Kırklareli Belediyesi Toplumsal İlişkiler Eğitimi

2010 yılı boyunca Kırklareli İl Halk Kütüphanesi Kişisel Gelişim Eğitimleri

Mayıs 2011 Kırklareli Belediyesi Bolluk ve Para Kullanımı Eğitimi

Mart 2012’de Kırklareli Belediyesi İletişim Profilleri- Beden Dili- Duygusal Zeka Eğitimi

Mart 2012 Enez Belediyesi Zaman ve Stres Yönetimi

Nisan 2012 Trakya Üniversitesi İletişim Becerileri Eğitimi

Nisan 2012 Edirne Havsa Belediyesi Kadın Erkek İlişkileri Eğitimi

Temmuz 2012 Kale Holding Çanakkale Seramik Fabrikası Bolluk ve Parayı Kullanma Eğitimi

Eylül 2012 Kale Holding Çanakkale Seramik Fabrikası Nefes ile Stresi Yenme Eğitimi

Ekim – Kasım 2012 Dönemi Trakya Kalkınma Ajansı Kırklaeli Belediyesi Ortak Projesi İnsan Kaynakları Geliştirme Eğitim Zinciri Teknik Destek Programı

Aralık 2012 Kipa Aile Kulübü Nefes Eğitimi

Ocak  2013  Kipa Aile Kulübü Reiki Eğitimi

Şubat 2013  Edirne AK Parti Kadın Kolları İletişim Semineri

Mart 2013 Edirne Enez Belediyesi Kadın Olarak Aile İçi İletişim Geliştirme Eğitimi

Mart 2013 Çanakkale Seramik Fabrikası Mavi Yakalılar Kendini Tanı Öz güvenini Kazan Eğitimi

Mart 2013 Kırklareli Belediyesi İnsan İlişkileri ve Halkla İlişkiler Eğitimi

Nisan 2013 Edirne Ticaret Odası Kadın Kolları İletişim Semineri

Temmuz 2014 Keşan Belediyesi Kurumsallaşma Eğitimleri

Ekim 2014 Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Belediyesi ortaklığında İletişim Teknikleri Semineri

Aralık 2014 Trakya Kalkınma Ajansı Dünyam Zihinsel Engellileri Koruma Derneğini ortak projesi ÇOCUĞUMU SEVİYORUM Projesi

Ocak 2015 Trakya Kalkınma Ajansı ve Aile Sosyal Politikalar il Müdürlüğü ortak projesi Kapasite Geliştirme Eğitimi

Şubat 2015 Edirne İl Kültür Müdürlüğü Toplam Kalite Geliştirme Eğitimi

Ekim 2015 Edirne Ticaret Odası İletişim Eğitimleri

Kasım 2015 Edirne Ticaret Borsası İletişim Eğitimleri

Kasım 2015 Edirne Valiliği Kurum Kültürünün Geliştirilmesi Eğitimi

Mart 2016 UTSO (Uzunköprü Ticaret Odası ) İş Hayatında İletişim – İş Organizasyonu – Liderlik Eğitimi

Ocak 2016 Avrupa Birliği Teknolojinin Zararları Eğitimi

Ekim 2016 Artıbir Gençlik Sosyal Sorumluluk ve Dayanışma Derneği Kapasitesi

Kasım 2016 Ankara Polatlı Belediyesi Mucizenin Doğumu Engelli Aile semineri

Ocak 2017 Avrupa Birliği ve Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı Tatlı Hayat Hayata ve İş Yaşamına Adapte Projesi 

Mayıs 2017 Kırklareli Engelliler Umut Spor Kulübü ve Derneği – Mucizenin Doğumu Semineri


Duru Sevil Kavlan


ACCESS THE BARS NEDİR?

Access Enerji Dönüşümü (Access Enerji Transformation ) sistemi içerisindeki başlangıç çalışmasıdır. Bu çalışmalar Amerika'da Gary Douglasve Dr.Dain Heer tarafından geliştirilmiştir. Beynimiz büyük bir kapasitördür.Yani gerilim ve elektrik yükü biriktiren bir aygıt gibidir. Tüm düşüncelerimizin ve duygularımızın, algı ve hislerimizin bir elektriksel bileşeni vardır. Anlam yüklediğimiz her şeyi beynimizde depolarız. Beyin adeta geçmiş yaşamlardan ve bu yaşamdan gelen, milyonlarca yıllık düşünce, önemseme ve tutumları hafızasına atan, dev bir bilgisayar gibidir. Başımızın üzerinde iyileşme, zaman, umut, farkındalık, yaratıcılık, güç, yaşlanma, cinsellik, para ve benzeri şeylerle ilgili düşüncelerimizin, fikirlerimizin, duygularımızın, inançlarımızın ve kararlarımızın depolandığı 32 enerjetik, elektrik şarj deposu bulunur.

Bars seansında bu noktalara parmak uçları ile yumuşakça dokunularak, bu noktalar aktive edilir ve burada birikmiş elektrik yükü ile beraber o konu hakkında geçmişten getirdiğimiz tüm kısıtlamalar ve blokajlar elektro manyetik olarak serbest bırakılıp silinir. Tıpkı bilgisayarımızdaki gereksiz dosyaları sildiğimiz gibi. Yaklaşık bir saat süren Bars seansı sırasında beyin dalgaları yavaşlar çocukluktan gelen davranış biçimleri, inanç sistemleri ve bakış açıları temizlendikten sonra, hayatınızda daha çok "var olabilmeye, anda kalabilmeye" başlarsınız. Yani geçmişinizi geleceğinize yansıtmadan tam anlamıyla geleceğinizdeki olasılıkları, kısaca hayatınızı değiştirebilirsiniz.

ACCESS BARS FAYDALARI

Zihin ve bedendeki gerilimi yok eder. Günlük yaşamın getirdiği stresi azaltır. Yaşamın üzüntülerini en aza indirir. Aşırı kızgınlık ve öfke eğilimlerini azaltır. Öfke, yorgunluk, tükenmişlik gibi duygular tarafından vücudunuzda oluşturulmuş blokajları çözer. Duygusal iniş çıkışları yatıştırarak daha dengeli bir ruh hali içinde olmanızı sağlar. Psikomatik rahatsızlıkları azaltır. Depresyonu ortadan kaldırarak neşeyi yaşamınıza geri döndürür. Korkularınızın, fobilerinizin, endişelerinizin giderilmesini sağlar. Enerjiyi arttırırken yıpranmayı azaltır. Bedenin yaşlanma hızını azaltır. Yıkıcı düşünceleri kökünden söküp atar. Kafanızın içinde sürekli konuşup duran gereksiz düşünce diyaloglarını susturur. Huzur, güven ve iyi hal duyguları yaratır. Hem rahatlamış, hem de enerjik hissetmenizi sağlar. Hamilelikte kolay, rahat ve sakin doğum sağlar. Çocuklarda ve gençlerde sınav öncesi sıkıntı ve endişelerin giderilmesini temin eder. Kendiniz ve diğer kişiler için zihninizde daha geniş bir kabullenme ortamı yaratmanızı sağlar. Bu kabullenme duygusu sayesinde ilişkilerde düzelme sağlanır. Kendinize koyduğunuz kısıtlamaları ortadan kaldırır, böylelikle hayatınızın her alanında daha fazla olasılığa yer açmanıza olanak verir ve fırsatları kendinize çekmenizi sağlar. Kendiniz için şu an kullandığınız enerjiden, daha fazlasını kullanmanızı sağlar. Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite Bozukluğu ( ADHD ) gibi öğrenmeyi güçleştiren durumların aşılmasında yardımcı olur. Artan odaklanma, mantık yürütme, problem çözme, hayattan daha fazla keyif alma, işlerin daha kolay yürütülmesi, daha fazla kapasite ve fiziksel yetenek, artan farkındalık ve ruhsal gelişme sağlar.

https://youtu.be/5X15Extq1fU

İletişim

Şükrüpaşa Mahallesi Arda Caddesi Karabıçak Residance F Blok - Giriş Kat No: 5 - 6 Edirne / Türkiye

Tel - Faks : +90 284 225 34 22
Mail : bilgi@carpediemgelisim.com