ASTROLOJİ DERSLERİMİZ 22 ARALIK' da BAŞLIYOR


Astroloji, insanın varlığının anlamını bulmak için yola çıkışından bu yana olan her şeyi içinde barındırır. Astrolojinin binlerce yıllık geçmişinde sayısız gözlem, bulgu ve bu bulguların sınanışı söz konusudur. Atalarımızdan bize bırakılmış değerli bir mirastan söz ediyoruz. Zaman kavramı onunla bambaşka bir boyut kazanır. İnsanın, ruhun inceliklerini, varoluşun gizemini, günlük hayatın basit hikayelerinin nasıl köklerden beslendiğini keşfidir. Burada değerli olan ‘’semboller’’ dediğimiz astrolojik enstrümanları çok iyi anlamak, içselleştirmek ve onların bir araya gelerek oluşturduğu müziği daha yakından tanıyabilmektir. Böylelikle günlük hayatın karmaşasından özgürleşen insan, doğasındaki potansiyellerle buluşarak onları harekete geçirme şansı kazanır. Yaşamın döngüleri vardır ve bu döngüler, sürekli birbirini birbirine hazırlar. Görenle görmeyen tam da burada ayrılır.

Biz bu eğitimde insanı var eden tüm bu aşamaları keşfediyor olacağız. Bu bizi her şeyin başladığı yere götürecek. İnsanın doğası ve doğanın gücünün tanımıyla buluşacağız. ‘’arketip’’ dediğimiz astrolojik unsurların en derindeki karşılıklarıyla bağlantı kurarak evrenin sırlı mekanizmasında kendi günlük yaşamımızdaki izdüşümlere adım adım yaklaşacağız. ‘’işaretleri okuma sanatı’’ olarak tanımladığımız ‘’parçaları bir araya getirme’’ metoduyla ‘’astrolojik bakış’’ kazanacağız. Amacımız öğrendiklerimizi günlük hayatımıza kolaylıkla katarak daha farkındalıklı bir duruş kazanabilmek olacak! ‘’ Bugün gökyüzünde neler oluyor? ‘’ diye baktığımızda, o günün hangi konularda desteklediğini, hangi konularda bizi zorlayarak bize neyi fark ettirmeye çalıştığını görebillmeliyiz!

Daha geniş bir zamana baktığımızda, bu bakışı detaylandırarak bir haftaya, bir aya, bir yıla ve daha fazlasına yayabilmeliyiz! Bir kişinin doğum haritası, onun yaşam yolculuğundaki fırsatları ve sınavları barındırır. Sınavlar fırsatların, fırsatlar sınavların anahtarıdır ve insan bu ikisi arasındaki etkin iletişimi sağladığında, kendinde olan bilgi de açılmaya başlayacaktır. Goethe ‘’ İnsan kendini ancak insanda tanır. ‘’ der. Hiçbir bir araya geliş tesadüf değildir! Aile, akraba, arkadaş, sevgili, vatan… Biz bir araya getiren tam olarak nedir? Tam da bunu anlıyor ve böylelikle cevapları bilerek adımlar atabiliyor olacağız. Bu keyifli yolculuğa herkes davetlidir!

DERS PROGRAMIMIZ

I. Seviye

1. Bölüm (2 Ay / 12 Saat)
Astrolojinin Tarihi
Döngüler (Elementler- Nitelikler- Kutupsallık)
On İki Burcun Hikayesi (Zodyak)
Kahramanlar (Planetler)
Yaşamı Var Eden Yollar (Evler)

2. Bölüm (2 Ay / 12 Saat)
Kahramanların Yeri (Asalet)
Kahramanların Birbirleriyle Kurdukları İlişkiler (Açılar, Açı Kalıpları)
İçsel Dürtü (Ay Fazları)
İşaretleri Okuma Sanatı (Harita Okuma Giriş)

3. Bölüm (2 Ay / 12 Saat)

Büyük Resim (Harita Modelleri)
Kadere Bakış (Yarımküre Vurguları)
Kadere Çağrı (Ay Düğümleri)
Günlük ve Yıllık Hareketler
Şans ve Ruh Noktası Hesaplama
Kıstırılmış Burç ve Ev Sistemleri

II. Seviye (2 Ay / 12 Saat) (*) 

Doğum Haritası Okumaları
Sunumlar

Eğitimimiz III. ve IV. Seviye ile devam edecektir.

(*) Eğitime katılan kişi sayısına göre bu bölüm daha geniş bir zamanı da kapsayabilir.⁠⁠⁠⁠

İletişim

Şükrüpaşa Mahallesi Arda Caddesi Karabıçak Residance F Blok - Giriş Kat No: 5 - 6 Edirne / Türkiye

Tel - Faks : +90 284 225 34 22
Mail : bilgi@carpediemgelisim.com