NEFES KOÇLUĞU

Amaç:

Nefesin değerini, önemini, yetkilerini fark ettirerek, düşünsel, felsefi, yaşamsal alanlarda nefes farkındalığı geliştiren bir bakış açısı yaratan, bilimsel ve ruhsal bilgilerle donanmış bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.


Konular:

Dünya üzerinde gelişimimize ve değişim dönüşümümüze destek veren birçok nefes tekniği bulunmaktadır. Bu tekniklerin bazılarında nefes burundan alınıp, burundan verilir. Bazılarında burundan alınıp ağızdan verilir. Ağızdan alınıp ağızdan verilen ve ağızdan alınıp, burundan verilen nefes teknikleri kullanılır. Yapılan her tür nefes çalışmasının amacı kişiyi ihtiyacı olan değişim ve dönüşüme ulaştırmak, doğru nefesi bir diğer deyişle unutulan diyafram nefesini yeniden deneyimlemektir.


Kazanımları:

Doğru nefes çalışmalarıyla hayat içinde zamanla bozulan diyafram kullanma kabiliyetini yeniden kazanmak ve ciğerlerimizdeki havanın yarısını soluyarak değiştirip, yüksek oranda oksijeni daimi olarak vücudumuza kazandırabilmemiz mümkündür.

Bu sayede bütün hücrelerimizin beslenmesi için enerji sistemimize yeterli oksijen sağlamış oluruz. Böylece duygu ve düşüncelerimizin bedenimize yaptığı etkileri (korku, endişe, öfke, suçluluk duygularını) kontrol altına almamız mümkün olur. Nefes teknikleri sağlıklı güçlü bir beden ve içsel huzurumuz için en uygun ortamı bize hazırlar.


Kimler Katılabilir?

Doktorlar, sporcular, eğitimciler, öğretmenler, psikologlar, yaşam koçları, rehberlik çalışması yapanlar, anaokulu eğitimcileri, dershane eğitimcileri, engelli eğitimciler, kendini geliştirmek isteyen herkes vb. katılabilir.

İletişim

Şükrüpaşa Mahallesi Arda Caddesi Karabıçak Residance F Blok - Giriş Kat No: 5 - 6 Edirne / Türkiye

Tel - Faks : +90 284 225 34 22
Mail : bilgi@carpediemgelisim.com